ائمه جماعات سفیران محیط زیست

ائمه جماعات سفیران محیط زیست

 

استقبال از حفاظت محیط زیست  توسط گروه های مختلف با مطرح شدن مسائل ومشکلات زیست محیطی ونصب بنر زیست محیطی شوروشوق محیط زیستی دربین مردم ایجاد کرد .

درروز ۱۸ اردیبهشت  اداره محیط زیست سبزوار  پذ یرای ریاست سازمان تبلیغات وائمه جماعت روستا های این شهرستان بویژه روستاهای حاشیه مناطق حفاظتی سازمان محیط زیست در سبزواربود دراین مراسم صادقی رئیس محیط زیست سبزوارباذکر مسائل ومعضلات زیست محیطی وارائه راهکارها برای حل این مشکلات وتعارضات بین مردم ومنطقه پیشنهادهایی را ارائه وبه بیان اهمیت حفاظت از زیستگاه ها وتنوع زیستی پرداخت که مورداستقبال ائمه جماعات قرارگرفت ومقرر گردید ائمه جماعات به عنوان سفیرمحیط زیست در روستاها به اشاعه فرهنگ محیط زیستی بپردازند وبه دفاع از حق همه مردم که همان محیط زیست سالم است همت گمارند ومردم را به حق خودآگاه کنند . درحاشیه این مراسم یک بهله عقاب صحرایی هم به دامان طبیعت بازگشت .

 

در۲۰اردیبهشت نیزهمایش ویژه محیط زیستی با همت اداره آموزش وپرورش شهرستان سبزواروبا همکاری اداره محیط زیست وبا تلاش دبیرستان دخترانه فرهنگیان صورت گرفت، که مهمان ویژه این همایش دکتروهاب زاده موسس مدارس طبیعت بود که درمورد نقش واهمیت روشنگری از دوران کودکی به همراه پخش کلیپ ذکرگردید.این مراسم همراه با نمایش مفاهیم محیط زیستی از طرف دانش آموزان بودکه مورد استقبال وتشویق گروه های مختلف حاضردرهمایش قرارگرفت .

 

درکناراین مراسم ۵نفرازدانش آموزان به صورت زنده به نقاشی با مفاهیم محیط زیستی همت گماردند که درآخرهمایش به حاضرین نمایش داده شدوبه دانش آموزان حاضردرهمایش تصا ویری از حیوانات موجوددرحیات وحش ایران از طرف اداره محیط زیست سبزوار اهدا گردید. همچنین دراین مراسم به فعالان محیط زیستی از طرف اداره محیط زیست لوح تقدیراهداگردید. از طرف شهرداری سبزوار نیز به مدیریت دبیرستان فرهنگیان خانم خالقی به عنوان فعال محیط زیست نیز هدیه ای تقدیم گردید .

 

به گزارش : هفت قلم – جوادباشتنی

روز اول مجلس یازدهم یادداشت عباس محمدیان/مسئول بسیج رسانه خراسان رضوی مجلس یازدهم جمهوری اسلامی و به عبارت دیگر؛ مجلس شورای اسلامی، دوره یازدهم از امروز کار خود را “آغاز” کرد. آغازی که بنا بر وعده ها و شعارهای شفاهی و مکتوب حضرات، باید “انجام” های مبارکی در پی داشته باشد. انجامی که نشانه هایش را به وضوح مردم در زندگی خود ببینند و گشایش گره ها را بیش از پیش با راحتی نفس خود احساس کنند و مگر نه این که با شعار ها و وعده هایی چنین رای گرفتند و شرط انصاف هم حکمی مشخص دارد که همان وعده ها را به برنامه تبدیل کنند و بستر اجرایی کردن آن را هم تدارک ببینند تا آنان را به عنوان انسان هایی “صادق الوعد” بشناسیم. توجه داشته باشند حضرات که با شعار انقلابی گری به صندلی های سبز رسیده اند. انقلابیگری که میراث سرخ قباهای شهید است و مباد که به نام پر شکوه آنان به قدرت رسیم و در عمل، با شهدا هم مسیر نباشیم. انقلابیگری مسیر است. صراط روشنی است که شهیدان رفتند. شعار نیست که بر تابلو ها بنویسیم و رای بگیریم و تمام. نه، این هرگز تمام نیست که هرگز هم تمام نمی شود بلکه روز به روز و نو به نو بستر ساز رشد وپیشرفت و تعالی مردمان را باید فراهم کند. از رشد وپیشرفت و تعالی گفتیم و نه توسعه که تعبیری غربی و شاید غریب باشد و بیشتر ناظر به حوزه اقتصاد است این سه گانه ملی و دینی “رشد، پیشرفت و تعالی” ناظر به همه ساحت های زندگی است. هم اقصاد را به سامان می کند و هم اجتماعیات را سامانی مومنانه می دهد و هم شکوفایی علمی و فرهنگی و معرفتی و… را به دنبال می آورد و هم با فعال کردن ظرفیت های داخلی، “اعتماد مردم” را افزایش و امید مردم را در زایش قرار می دهد. امید و اعتماد هم که بیاید، مشکلات و مصائب اگر به سنگلاخ های بزرگ هم تبدیل شده باشد را از سر راه برخواهد داشت که امید چون آب است و اعتماد، صبری است که پای کارستان آب، می ایستد تا سنگ ها را از جای بجنباند. یادمان هست قصه چشمه و سنگ را که در دوران دبستان می خواندیم و نتیجه را روشن می دیدیم و امروز هم به همان قاعده می توانیم رفتار کنیم و موانع را از سر راه برداریم مشروط بر این که خودمان دچار منیت ها و جناح بازی ها و خود مطلق بینی ها، چون سنگِ سخت نشویم و به عنوان مانع در راه ننشینیم. چون اگر چنین کردیم مردم راه را باز خواهند کرد هرچند هزینه داشته باشد. باری، مجلس یازدهم آغاز شد و شایسته است حضرات نماینده، از همین آغاز مطالبات واقعی مردم را فهرست و متناسب با ظرفیت های کشور برای انجام آن برنامه ریزی کنند و برای خود و انقلاب – که به نام آن از مردم رای گرفته اند- کارنامه ای قابل احترام بسازند. کارنامه ای که خودشان بتوانند در دور بعد به پشتوانه آن از مردم رای دوباره بگیرند و به عنوان یک سرباز حرمتی هم به احترام انقلاب بیافزایند. حرمتی که می تواند به حرمت مضاعف خود ما هم بیانجامد. باری مجلس یازدهم نخستین روز حیات خویش را آغاز می کند و امید داریم هر روز موفق تر باشند تا با خدمت به مردم، نقش خویش را جاودانه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایت