جنایت گانگستری در سیاهی شب !

جواد باشتنی

 تیراندازی مهاجمان نقابدار مسلح به سوی پرایدسواران در حالی جنایت گانگستری را در سیاهی شب رقم زد که مهاجمان بی رحم با شمشیر و قمه نیز به جان راننده جوان پراید افتادند.

عقربه‌های ساعت از ۲۳ شب بیست ونهم خرداد عبور کرده بودند که ناگهان گانگسترهای مسلح سوار بر یک دستگاه پژو پارس خاکستری وارد خیابان امیرآباد در منطقه شهرک شهید رجایی شدند و چشم به پرایدسوارانی دوختند که آن ها نیز در محل حضور داشتند .طولی نکشید که با صدای شلیک گلوله های ساچمه ای ،اهالی محل وحشت زده از خانه هایشان بیرون آمدند و با صحنه دلهره آوری روبه رو شدند که در خیابان رخ داده بود. راننده پراید که هدف شلیک های وحشتناک قرارداشت، پدال گاز را فشرد تا به همراه سرنشین خودرو که دوستش بود، از محل درگیری فرارکند ولی پژوسواران در سیاهی شب به تعقیب پرایدسواران پرداختند.

حالا دیگر ماجرای هولناک گانگستری در حال وقوع بود که دامنه تعقیب وگریز به بولوار شهید عباسپور کشید  اما تیراندازان نقابدار دست بردار نبودند و همچنان با ویراژهای ترسناک تلاش می کردند تا خودروی پراید را متوقف کنند. دقایقی بعد در حالی پرایدسواران به ابتدای خیابان مشعل رسیدند که درمیان اضطراب و دلهره، پژوسواران مقابل اداره گاز موفق شدند در یک برخورد فیزیکی، خودروی پراید را متوقف کنند. در همین حال سرنشینان مسلح پژو این بار شمشیر و قمه به دست گرفتند و به سوی پرایدسواران هجوم بردند.

آن ها در تاریکی شب فقط راننده پراید را هدف ضربات هولناک خود قراردادند و او را خون آلود در محل رها کردند. با فرار گانگسترهای مسلح، رانندگان عبوری و اهالی خیابان مشعل با امدادگران اورژانس تماس گرفتند و بدین ترتیب پیکر غرق در خون راننده پراید به بیمارستان شهید هاشمی نژاد مشهد انتقال یافت اما تلاش کادر درمان برای نجات این جوان حدود ۳۷ ساله بی نتیجه ماند و او بر اثر عوارض ناشی از این جنایت وحشتناک گانگستری جان خود را از دست داد.هنوز دقایقی به ساعت ۲۴شب باقی مانده بود که ماجرای این حادثه هولناک به قاضی ویژه قتل عمد مشهد اعلام شد.

باتوجه به اهمیت وحساسیت این جنایت شبانه، بلافاصله قاضی محمودعارفی راد، ضمن صدور دستوراتی برای حفظ صحنه جنایت ،خود نیز عازم مرکز درمانی شد و به تحقیق دراین باره پرداخت. 

جسد مربوط به جوانی به نام «محمدجلیل یارجو» بود که آثار جراحت روی پیکر وی دیده می شد. لحظاتی بعد با روشن شدن ماجرای تیراندازی گانگستری که از خیابان امیرآباد آغاز شده بود، مقام قضایی نیز در کنار گروه تخصصی کارآگاهان پلیس آگاهی مشهد،به طرف صحنه درگیری و محل وقوع جنایت حرکت کرد. پراید ۱۱۱مقتول که در حاشیه بولوار شهید عباسپور رها شده بود، در حالی با دستور قضایی مورد بازرسی های دقیق قرارگرفت که آثار خون زیادی درون آن وجود داشت.

از سوی دیگر قاضی عارفی راد فرضیه جنایت در پی شرارت و اختلافات قبلی را زیر ذره بین تحقیقات قضایی برد ودستورات ویژه ای را برای ردیابی عاملان این جنایت وحشتناک صادر کردچرا که مقتول از افراد شناخته شده محلی بود که  در فضای مجازی نیز فعالیت داشت.بدین ترتیب گروهی از کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی به سرپرستی سروان اسماعیل عظیمی مقدم (افسر پرونده) بررسی های تخصصی را دراین باره آغاز کردند و با سرنخ های مهمی که در دست دارند، رصدهای اطلاعاتی را برای دستگیری عاملان فراری این جنایت گانگستری ادامه دادند.سجادپور / خراسان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *