برپایی نمایشگاه ۴۰ سال دستاوردهای انقلاب در سبزوار

 

نمایشگاه ۴۰ سال دستاوردها و توانمندیهای دستگاههای دولتی سبزوار به مناسبت ایام دهه فجر چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی امروز طی مراسمی در این شهر گشایش یافت.

معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار در این مراسم گفت: این نمایشگاه با هدف ارائه خدمات نظام و دولت برپا شده و مدیران شهرستان، دستاوردها و خدمات خود را برای عموم مردم و جوانان به نمایش گذاشتند و در میزهای ارائه خدمت، به مشکلات مردم پاسخ می دهند.

احمد برادران افزود: در شرایطی که دشمن در پی القای ناکارآمدی نظام و ایجاد شکاف بین مسئولان و مردم است، برپایی نمایشگاه دستاورد های نهادهای دولتی در دهه فجر، نشاط و امیدواری مردم را افزایش می دهد.

وی ادامه داد: با وجود توطئه دشمن برای جلوگیری از رشد و توسعه نظام جمهوری اسلامی ایران در حوزه سیاست داخلی و خارجی، توفیقات بزرگی حاصل شده و موازنه قدرت در صحنه بین المللی، به نفع ایران تغییر کرده است.

فرماندار ویژه سبزوار اظهار داشت: امروز دشمن با طرح سئوالات واهی که جمهوری اسلامی در ۴۰ سال چه دستاوردی برای مردم داشته، جنگ رسانه ای و اقتصادی گسترده ای به راه انداخته؛ لذا تبیین دستاوردها انقلاب به جوانان، وظیفه مهم مدیران و مسئولان کشور است.

ادارات جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بهزیستی، آموزش و پرورش،آب وفاضلاب شهری و روستایی، کمیته امداد، شهرداری و دیگر نهادها، در قالب نمایشگاه ۴۰ سال دستاورد های انقلاب اسلامی در سبزوار، فعالیت های خود را در معرض دید عموم قرار داده اند. / عصرسبزوار

هفت قلم سبزواربزرگ

هفت قلم دوکلمه با ارزش ومقدسی است که هرکدام جایگاه خاصی در دین و فرهنگ ایرانی وادبیات ما دارد.کلمه هفت دارای عجایبی است که دربین مردم ناشناخته است ودر جاهای مختلف باعنوان های متفاوت نام برده شده ست از جمله هفت آسمان ، هفت آیه در سوره حمد،هفت شهرعشق عطار ،هفت پیکر نظامی گنجوی وطواف خانه خدا که هفت دور است؛ واما کلمه قلم همین بس که خداوند به آن سوگند یادکرده ونام یکی ازسوره های قرآنی نام گرفته است و حتی ارزش وقداست آن از خون شهدا فراتررفته است تا جایی که معصوم (ع) فرمودند:مِدادُ العُلماء افضلُ مِن دِماءِ الشُهداء"قلم دانشمندان برترازخون شهیدان است"وموارد بسیاردیگری که مجال آن نیست و دراینجا نمی گنجد لذا زیبایی وارزش این دوکلمه مارا برآن داشت تا این نام را برای نشریه انتخاب کنیم وامیداست که انشاءالله بتوانیم ارزش وقداست این دو کلمه را آنچنان که شایسته است حفظ کنیم.نشریه هفت قلم بدون وابستگی به هیچ جناحی شکل گرفت،لذاخود را وامدار هیچ گروهی نمیداند وکاملا مستقل است واز هرگونه افراط وتفریط نیز خود را مبرا میداند وبه همه گروه ها وجناح هایی که خود را معتقد ومقید به حفظ ارزش های اسلامی وانقلابی می دانند احترام گذاشته وارادت میورزد ودر خدمت مردم مومن و شریف شهرستان سبزوار خواهد بود. اِن شاءَ الله . (مدیر مسئول : جواد دارینی ، سردبیر : جواد باشتنی)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *