آغازاجرایی عملیات نیروگاه ۵۴۶ مگاواتی سیکل ترکیبی سبزوار ، داورزن

 

 

آغازاجرایی عملیات نیروگاه ۵۴۶ مگاواتی سیکل ترکیبی سبزوار ، داورزن

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: همزمان با نخستین روز دهه مبارک فجر و چهلمین سالروز بهار انقلاب اسلامی عملیات اجرایی نیروگاه ۵۴۶ مگاواتی سیکل ترکیبی سبزوار واقع در شهرستان داورزن با حضور وزیر نیرو و مقامات کشوری و استانی وارد مرحله عملیاتی شد.

حسین مقصودی افزود: حدود ۲ دهه قبل عملیات اجرایی نیروگاه ۵۴۶ مگاواتی سیکل ترکیبی سبزوار- داورزن کلنگ زنی شد که در آن  سالها این طرح به سبب برخی اختلافات و اینکه برخی  توسعه منطقه داورزن و سبزوار را به چشم نمی دیدند معطل ماند.

وی افزود: عملیات اجرایی نیروگاه ۵۴۶ مگاواتی سیکل ترکیبی را در دوره مجلس دهم به عنوان طرحی ملی و ماندگار شعار خود قرار دادیم و  نشست های مختلفی درباره آن برگزار شد که  نماینده دیگر مردم سبزوار، فرماندار سبزوار، رئیس اداره صنعت و معدن و تجارت  و خانه  صنعت و معدن و مدیر کل سازمان صنعت و معدن و تجارت خراسان رضوی و مدیر عامل بانک صنعت و معدن  همراهی و مشارکت خوبی در پیگیری احداث این نیروگاه داشتند.

نماینده مردم سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب، داورزن، ششتمد و روداب در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برای عملیات اجرایی نیروگاه ۵۴۶ مگاواتی سیکل ترکیبی با ظرفیت یک هزار اشتغال  ۳ هزار میلیارد تومان  سرمایه گذاری شده  که  فاز نخست آن طی  ۱۴ ماه و فاز دوم پس از ۲ سال به بهره برداری می رسد که زمینه بهره گیری بیشتر از ظرفیت های منطفه، نیروی جوان ، متخصص و انسانی را فراهم می کند.

مقصودی بیان کرد: سرمایه ارزی این پروژه از محل صندوق توسعه ملی توسط بانک صادرات، بنیاد تعاون ناجا، مدیرعامل مپنا،  پیمانکار بخش خصوصی تأمین می‌شود.

وی تاکید کرد: همچنین در بهمن ماه  امسال نواحی صنعتی روداب و ششتمد کلنگ زنی می شود چنانکه ماه گذشته نواحی صنعتی نوده انقلاب و  داورزن به بهره برداری رسید.

نماینده مردم سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب، داورزن، ششتمد و روداب افزود: صنایع پایین دستی فولاد بصورت خوشه ای و زنجیره ای در نواحی صنعتی تقویت می شود

مقصودی بیان کرد: پیشرفت های اخیر حوزه انتخابیه مرهون همدلی و انسجام  است در حالی که برخی فکر فقیرانه  دارند و  نگاهی به  عزت و  اتحاد ندارند با  تک روی تلاش دارند با  مصادره کار به نفع خود  از دیگر ان فاصله بگیرند.

وی تصریح کرد: ورود سرمایه بزرگ ۳ هزار میلیارد تومانی  با مشارکت بخش خصوصی فرصتی ارزشمندی است که با وحدت وریه حاصل شده  و این طرح به نام فردی نیست بلکه به  کام مردم است.

هفت قلم سبزواربزرگ

هفت قلم دوکلمه با ارزش ومقدسی است که هرکدام جایگاه خاصی در دین و فرهنگ ایرانی وادبیات ما دارد.کلمه هفت دارای عجایبی است که دربین مردم ناشناخته است ودر جاهای مختلف باعنوان های متفاوت نام برده شده ست از جمله هفت آسمان ، هفت آیه در سوره حمد،هفت شهرعشق عطار ،هفت پیکر نظامی گنجوی وطواف خانه خدا که هفت دور است؛ واما کلمه قلم همین بس که خداوند به آن سوگند یادکرده ونام یکی ازسوره های قرآنی نام گرفته است و حتی ارزش وقداست آن از خون شهدا فراتررفته است تا جایی که معصوم (ع) فرمودند:مِدادُ العُلماء افضلُ مِن دِماءِ الشُهداء"قلم دانشمندان برترازخون شهیدان است"وموارد بسیاردیگری که مجال آن نیست و دراینجا نمی گنجد لذا زیبایی وارزش این دوکلمه مارا برآن داشت تا این نام را برای نشریه انتخاب کنیم وامیداست که انشاءالله بتوانیم ارزش وقداست این دو کلمه را آنچنان که شایسته است حفظ کنیم.نشریه هفت قلم بدون وابستگی به هیچ جناحی شکل گرفت،لذاخود را وامدار هیچ گروهی نمیداند وکاملا مستقل است واز هرگونه افراط وتفریط نیز خود را مبرا میداند وبه همه گروه ها وجناح هایی که خود را معتقد ومقید به حفظ ارزش های اسلامی وانقلابی می دانند احترام گذاشته وارادت میورزد ودر خدمت مردم مومن و شریف شهرستان سبزوار خواهد بود. اِن شاءَ الله . (مدیر مسئول : جواد دارینی ، سردبیر : جواد باشتنی)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *