تجهیز محورهای سبزوار – اسفراین و سبزوار – بردسکن به سامانه هوشمند ثبت تخلفات رانندگی

تجهیز محورهای سبزوار – اسفراین و سبزوار – بردسکن به سامانه هوشمند ثبت تخلفات رانندگی

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان سبزوار اعلام کرد :

مهدی رحمتی – رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان سبزوار گفت: در راستای طرح تجهیز راههای شریانی شهرستان سبزوار  به سامانه های هوشمند ثبت تخلفات رانندگی ،  محورهای سبزوار – بردسکن و سبزوار – اسفراین  به سامانه هوشمند ثبت تخلفات رانندگی تجهیز و مورد بهره برداری قرار گرفت.

مهدی رحمتی گفت:  با هوشمند سازی محورهای شریانی شهرستان به سامانه های ثبت تخلفات رانندگی ، سرعت وسایط نقلیه در کلیه محورهای شهرستان سبزوار کاملاً تحت کنترل بوده و مدیریت سرعت در جهت کاهش تصادفات در این راهها صورت میپذیرد .

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان سبزوار افزود :  ارتقاء سامانه های ثبت تخلف فعلی در محور مشهد – تهران نیز برابر برنامه ریزی انجام شده در دست اقدام است که تا پایان سال  عملیات ارتقاء و بازسازی آنها تکمیل و مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت .

رحمتی در پایان اعلام کرد : سرعت مجاز وسایل نقلیه در سطح راهها بر اساس یکسری شاخصه ها از قبیل وضعیت راه ، عرض محور و … با نصب تابلوهایی در ابتدای مسیر نصب و اعلام گردیده و از کلیه رانندگان عزیز تقاضا دارد ، با رعایت سرعت مجاز و مطمئنه سفر خوشی را برای خود و خانواده محترمشان رقم زنند .

هفت قلم سبزواربزرگ

هفت قلم دوکلمه با ارزش ومقدسی است که هرکدام جایگاه خاصی در دین و فرهنگ ایرانی وادبیات ما دارد.کلمه هفت دارای عجایبی است که دربین مردم ناشناخته است ودر جاهای مختلف باعنوان های متفاوت نام برده شده ست از جمله هفت آسمان ، هفت آیه در سوره حمد،هفت شهرعشق عطار ،هفت پیکر نظامی گنجوی وطواف خانه خدا که هفت دور است؛ واما کلمه قلم همین بس که خداوند به آن سوگند یادکرده ونام یکی ازسوره های قرآنی نام گرفته است و حتی ارزش وقداست آن از خون شهدا فراتررفته است تا جایی که معصوم (ع) فرمودند:مِدادُ العُلماء افضلُ مِن دِماءِ الشُهداء"قلم دانشمندان برترازخون شهیدان است"وموارد بسیاردیگری که مجال آن نیست و دراینجا نمی گنجد لذا زیبایی وارزش این دوکلمه مارا برآن داشت تا این نام را برای نشریه انتخاب کنیم وامیداست که انشاءالله بتوانیم ارزش وقداست این دو کلمه را آنچنان که شایسته است حفظ کنیم.نشریه هفت قلم بدون وابستگی به هیچ جناحی شکل گرفت،لذاخود را وامدار هیچ گروهی نمیداند وکاملا مستقل است واز هرگونه افراط وتفریط نیز خود را مبرا میداند وبه همه گروه ها وجناح هایی که خود را معتقد ومقید به حفظ ارزش های اسلامی وانقلابی می دانند احترام گذاشته وارادت میورزد ودر خدمت مردم مومن و شریف شهرستان سبزوار خواهد بود. اِن شاءَ الله . (مدیر مسئول : جواد دارینی ، سردبیر : جواد باشتنی)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *