خانه فرهنگ و هنر شهرداری سبزوار میزبان جشن انقلاب دانش آموزی

خانه فرهنگ و هنر شهرداری سبزوار میزبان جشن انقلاب دانش آموزی 

سرپرست خانه فرهنگ و هنر شهرداری سبزوار گفت: به مناسبت آغاز دهه فجر و طلیعه چهل و یکمین بهار انقلاب اسلامی، مراسم جشن انقلاب دانش آموزی از امروز(۱۲ بهمن ماه) در خانه فرهنگ و هنر شهرداری سبزوار برگزار می شود.

به گزارش اداره ارتباطات شهرداری سبزوار، فریبا جلیبا با بیان این مطلب افزود: این جشن در طول ایام دهه فجر به مدت ۱۰ روز برای ۴ هزار دانش آموز مدارس محلات هدف و سطح شهر با حضور هنرمندان بومی سبزوار و اجرای برنامه های فرهنگی و هنری اجرا خواهد شد. وی ادامه داد: در این راستا روزانه ۴۰۰ دانش آموز از جشن انقلاب خانه فرهنگ و هنر شهرداری که در محل میدان شهید بهشتی برگزار می شود، بهره خواهند برد. جلیبا تاکید کرد: جشن های دهه فجر، عید انقلاب است، ازین رو ما در تلاش هستیم با برنامه ریزی صورت گرفته جهت اجرای برنامه های متنوع فرهنگی ،این جشن ها را با شکوه هرچه بیشتر برای دانش آموزان به عنوان آینده سازان ایران عزیز برگزار نماییم تا آنها با آرمان ها، اهداف انقلاب و اتفاقات پیروزی انقلاب بیش از پیش آشنا شوند. سرپرست خانه فرهنگ و هنر شهرداری سبزوار ابراز امیدواری کرد: برنامه های جشن انقلاب شهرداری با تنوع در عرصه های فرهنگی، آموزشی و تبیینی و توام با نشاط و شادابی برگزار شود. به همین به مناسبت شهردار سبزوار، فروغی رئیس شورای شهرستان، آرمین نایب رئیس شورا، خانم بخشی عضو شورای شهر و جمعی از مدیران شهرداری در جشن انقلاب خانه فرهنگ و هنر شهرداری حضور یافتند. شهردار سبزوار در حاشیه این مراسم ضمن تبریک ایام الله دهه فجر و آغاز چهل و یکمین طلیعه بهار انقلاب، انقلاب اسلامی را ارمغان الهی دانست و گفت: پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، نتیجه‌ وحدت و یکدلی ملت ایران بود. سید علی کوشکی اظهار کرد: تحقق انقلاب اسلامی ایران با رهبری حضرت امام خمینی(ره) و مردم آگاه و با بصیرت ایران و نثار خون هزاران شهید به پیروزی رسید که قطعا وعده ای الهی در پیروزی حق بر علیه باطل بود. وی افزود: قطعا صدور دستاوردهای انقلاب و بیداری اسلامی در کشورهای منطقه در حال حاضر متاثر از اندیشه های انقلاب اسلامی و حضرت امام خمینی(ره) بود. او در ادامه بیان کرد: با افتتاح خانه فرهنگ و هنر شهرداری، این نهاد مردمی امسال با برنامه ریزی های صورت گرفته، جشن انقلاب را که هر ساله برای عموم شهروندان برگزار می کرد را با هدف گذاری جدید به سمت و سوی دانش آموزی برای تبیین بیشتر انقلاب و دستاوردهای آن برد. کوشکی تصریح کرد: در این راستا ۶ هزار نفر دانش آموزان مدارس سطح شهر در طول ایام الله دهه فجر از برنامه های فرهنگی و هنری خانه فرهنگ و هنر شهرداری سبزوار بهره خواهند برد. شهردار سبزوار همچنین ضمن قدردانی از خانم بخشی عضو شورای شهر برای پیگیری های مجدانه جهت راه اندازی خانه فرهنگ و هنر شهرداری، گفت: شهرداری علاوه بر اقدامات عمرانی به مسائل فرهنگی و توسعه آن بین شهروندان توجه بسیاری دارد که راه اندازی خانه فرهنگ و هنر نمونه ای از این اقدامات به شمار می رود. وی گفت: یکی از رویکردهای ما جهت راه اندازی این خانه؛ توجه به فعالیت های فرهنگی و هنری بویژه کودکان و خانواده هاست که امید است با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی، هنری؛ شاهد اتفاقات خوب و نشاط شهروندی باشیم.

هفت قلم سبزواربزرگ

هفت قلم دوکلمه با ارزش ومقدسی است که هرکدام جایگاه خاصی در دین و فرهنگ ایرانی وادبیات ما دارد.کلمه هفت دارای عجایبی است که دربین مردم ناشناخته است ودر جاهای مختلف باعنوان های متفاوت نام برده شده ست از جمله هفت آسمان ، هفت آیه در سوره حمد،هفت شهرعشق عطار ،هفت پیکر نظامی گنجوی وطواف خانه خدا که هفت دور است؛ واما کلمه قلم همین بس که خداوند به آن سوگند یادکرده ونام یکی ازسوره های قرآنی نام گرفته است و حتی ارزش وقداست آن از خون شهدا فراتررفته است تا جایی که معصوم (ع) فرمودند:مِدادُ العُلماء افضلُ مِن دِماءِ الشُهداء"قلم دانشمندان برترازخون شهیدان است"وموارد بسیاردیگری که مجال آن نیست و دراینجا نمی گنجد لذا زیبایی وارزش این دوکلمه مارا برآن داشت تا این نام را برای نشریه انتخاب کنیم وامیداست که انشاءالله بتوانیم ارزش وقداست این دو کلمه را آنچنان که شایسته است حفظ کنیم.نشریه هفت قلم بدون وابستگی به هیچ جناحی شکل گرفت،لذاخود را وامدار هیچ گروهی نمیداند وکاملا مستقل است واز هرگونه افراط وتفریط نیز خود را مبرا میداند وبه همه گروه ها وجناح هایی که خود را معتقد ومقید به حفظ ارزش های اسلامی وانقلابی می دانند احترام گذاشته وارادت میورزد ودر خدمت مردم مومن و شریف شهرستان سبزوار خواهد بود. اِن شاءَ الله . (مدیر مسئول : جواد دارینی ، سردبیر : جواد باشتنی)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *