سبزوار، قطب قرآنی خراسان رضوی

سبزوار، قطب قرآنی خراسان رضوی

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی با تأکید بر اینکه سبزوار یکی از قطب‌های قرآنی خراسان‌رضوی است، گفت: امیدواریم در ۴۰ سالگی انقلاب این مرکز قرآنی بتواند باعث رونق بیشتر برنامه‌های قرآنی در این شهرستان شود.

حجت‌الاسلام محمد احمدزاده، در  مراسم افتتاحیه اولین مرکز قرآنی شهرستان سبزوار که زیر نظر آستان مقدس امامزاده شعیب(ع) در حال فعالیت است، حضور یافت و همچنین با حضور در جوار امامزاده شعیب(ع)، کلنگ احداث مرکز فرهنگی قرآنی این بقعه متبرکه را بر زمین زد.

وی در این مراسم اظهار داشت: با توجه به اینکه این مرکز قرآنی در جوار ساختمان این بقعه متبرکه ساخته می‌شود، معماری آن نیز باید از معماری سنتی و اسلامی پیروی کند و فضای اصلی ساختمان دستخوش تغییرات نگردد.

احمد زاده در ادامه بعد از بازدید از مراحل ساخت موقوفه علمی آموزشی ساخت آزمایشگاه در دبیرستان نمونه سربداران سبزوار با حضور در جوار بقعه متبرکه معصوم زادگان خسروجرد کلنگ ساخت شبستان شرقی این بقعه متبرکه را که در مسیر زائران ایرانی و خارجی قرار دارد و هر ساله پذیرای زائران بسیاری از کشورهای خارجی است، به زمین زد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی خاطرنشان کرد: برنامه‌های بقاع متبرکه در چند سال اخیر برای تبدیل شدن به قطب فرهنگی در راستای منویات رهبر معظم انقلاب رشد چشمگیری کرده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه سبزوار نیز در خصوص ساخت اولین مرکز قرآنی سبزوار گفت: بودجه پیش‌بینی شده برای ساخت این مرکز قرآنی، ۵۰ میلیون تومان است و امیدواریم با تکمیل این مرکز قرآنی، بتوانیم هرچه بیشتر در راستای تبدیل شدن بقاع متبرکه به قطب فرهنگی گام‌های بیشتری برداریم.

حجت الاسلام جعفر مهدوی‌خواه اظهار داشت: این مرکز قرآنی با زیر بنای ۱۵۰ متر مربع دارای ۴ کلاس ۱۵ نفره است و قرآن‌آموزانی که به اینترنت دسترسی ندارند، از این مرکز قرآنی در مسابقات قرآن اوقاف ثبت‌نام می‌کنند.

هفت قلم سبزواربزرگ

هفت قلم دوکلمه با ارزش ومقدسی است که هرکدام جایگاه خاصی در دین و فرهنگ ایرانی وادبیات ما دارد.کلمه هفت دارای عجایبی است که دربین مردم ناشناخته است ودر جاهای مختلف باعنوان های متفاوت نام برده شده ست از جمله هفت آسمان ، هفت آیه در سوره حمد،هفت شهرعشق عطار ،هفت پیکر نظامی گنجوی وطواف خانه خدا که هفت دور است؛ واما کلمه قلم همین بس که خداوند به آن سوگند یادکرده ونام یکی ازسوره های قرآنی نام گرفته است و حتی ارزش وقداست آن از خون شهدا فراتررفته است تا جایی که معصوم (ع) فرمودند:مِدادُ العُلماء افضلُ مِن دِماءِ الشُهداء"قلم دانشمندان برترازخون شهیدان است"وموارد بسیاردیگری که مجال آن نیست و دراینجا نمی گنجد لذا زیبایی وارزش این دوکلمه مارا برآن داشت تا این نام را برای نشریه انتخاب کنیم وامیداست که انشاءالله بتوانیم ارزش وقداست این دو کلمه را آنچنان که شایسته است حفظ کنیم.نشریه هفت قلم بدون وابستگی به هیچ جناحی شکل گرفت،لذاخود را وامدار هیچ گروهی نمیداند وکاملا مستقل است واز هرگونه افراط وتفریط نیز خود را مبرا میداند وبه همه گروه ها وجناح هایی که خود را معتقد ومقید به حفظ ارزش های اسلامی وانقلابی می دانند احترام گذاشته وارادت میورزد ودر خدمت مردم مومن و شریف شهرستان سبزوار خواهد بود. اِن شاءَ الله . (مدیر مسئول : جواد دارینی ، سردبیر : جواد باشتنی)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *