انگیزه اونم تو این اوضاع !!!

انگیزه اونم تو این اوضاع !!!

کدوم انگیزه ؟

چطورمیخوای انگیزه بدی مگه میشه ؟

تا بحال قطعا تعداد دفعات زیادی اسم یا کلمه ای به عنوان انگیزه شنیده اید اما بعضی ها می دانند و بعضی ها نمی دانند؛ آنان که میدانند دل می سپارند و آنهایی که نمی دانند چشم هایشان را می بندند .

انگیزه یعنی میلی، که انسان خودش تمایل به انجام آن دارد و کسی نمی تواند با انگیزه و علاقه که عشق وی است مقابل کند؛ انگیزه میلی است درونی که از درون انسان طغیان می کند و فقط و فقط هدف را می بیند و دیگر هیچ …

وانسان گوش هایش را در برابر کلمات و جملات منفی می گیرد تا در برابر آن ها ناشنوا باشد . اکثر انسانها به دنبال این هستند که متفاوت باشند و خودی از خود نشان دهند بنابراین نمی خواهند عادی باشند و بی تفاوت به هر چیزی عمل کنند . برای همین است که می گویند جرات کن و متفاوت باش ، یعنی این جسارت را داشته باش و به سمت هدفتان بروید و از چیزی هراس نداشته باشید اینکه بروید دنبال هدفتان یک نوع متفاوت بودن است که هر کسی جسارت این که حتی به سمتش برود را ندارد در جایگاهی که هستی موفق باشی و اینکه انگیزه داشته باشی خیلی مهم است ودر هر مقطعی که هستی آدم بدون علاقه و انگیزه و عشق مانند درختی است بی‌ثمر که بعد ازچند سال خشک می شود . ببینید و به خودتان بیایید ؛ خودشناسی تا خداشناسی، به قول شاعر که می گوید از کجا آمده ام ، آمدنم بهر چه بود ؟

تا بحال در چند سالی از عمرتان که سپری شده است بدان فکر کرده اید یا اینکه فقط شب میخوابید و اینکه آیا فردا بیدار میشوید یا …نه !؟

تا بحال فکر کرده اید برای چه آفریده شده اید !؟

به نظرتان فقط برای این که یک زندگی معمولی داشته باشید و نفس بکشید و بعد از چند سال با این دنیای فانی وداع گویید وبه رحمت خدا بروید، یا این که آفریده شده اید که مفید باشید و حق انتخاب داشته باشید، بروید دنبال علاقه هایتان به دنبال چیزی که بدان عشق می ورزید و به اوج برسید، به همان نقطه که خودتان در ذهن خود ساخته بودید و هر لحظه و همیشه بدان فکر میکردید و خواب و خوراک را از شماگرفته بود و تمام لحظه،لحظه ی زندگیتان به آن فکر میکردید و اگر در این شرایط و موقعیتی که هستید برایتان اتفاقی افتاد ! افتخاراتان و شعارتان این است که در راستای علاقه و انگیزه و عشق بدان ودر نهایت متواضع بودن جان به خاک سپرده اید و اینکه انسان یک بار متولد می شود یک بار زندگی می کند و یک بار میمیرد . چه بسا در این مدت به دنبال علایقش و انگیزه اش باشد و به آن برسد و با افتخار و در نهایت متفاوت بودن زندگی خود را سپری کند زندگی که هیچ گاه تکراری نمی شود و نخواهد شدوزندگی گه ازآن خسته نمیشوید، زندگی را خودمان می سازیم، خودمان بال و پر می دهیم و این که همه چیز در نهایت به خود انسان و انتخابش بستگی دارد .

آری انتخاب با توست ای انسان ،بنابراین تو هرطور که انتخاب کنید زندگی می کنید پس بهترین انتخاب را داشته باشید در راستای علاقه و انگیزه و عشقتان تا بهترین زندگی را به همراه عشق و علاقه داشته باشید.

 

سیدمصطفی احمدزاده

هفت قلم سبزواربزرگ

هفت قلم دوکلمه با ارزش ومقدسی است که هرکدام جایگاه خاصی در دین و فرهنگ ایرانی وادبیات ما دارد.کلمه هفت دارای عجایبی است که دربین مردم ناشناخته است ودر جاهای مختلف باعنوان های متفاوت نام برده شده ست از جمله هفت آسمان ، هفت آیه در سوره حمد،هفت شهرعشق عطار ،هفت پیکر نظامی گنجوی وطواف خانه خدا که هفت دور است؛ واما کلمه قلم همین بس که خداوند به آن سوگند یادکرده ونام یکی ازسوره های قرآنی نام گرفته است و حتی ارزش وقداست آن از خون شهدا فراتررفته است تا جایی که معصوم (ع) فرمودند:مِدادُ العُلماء افضلُ مِن دِماءِ الشُهداء"قلم دانشمندان برترازخون شهیدان است"وموارد بسیاردیگری که مجال آن نیست و دراینجا نمی گنجد لذا زیبایی وارزش این دوکلمه مارا برآن داشت تا این نام را برای نشریه انتخاب کنیم وامیداست که انشاءالله بتوانیم ارزش وقداست این دو کلمه را آنچنان که شایسته است حفظ کنیم.نشریه هفت قلم بدون وابستگی به هیچ جناحی شکل گرفت،لذاخود را وامدار هیچ گروهی نمیداند وکاملا مستقل است واز هرگونه افراط وتفریط نیز خود را مبرا میداند وبه همه گروه ها وجناح هایی که خود را معتقد ومقید به حفظ ارزش های اسلامی وانقلابی می دانند احترام گذاشته وارادت میورزد ودر خدمت مردم مومن و شریف شهرستان سبزوار خواهد بود. اِن شاءَ الله . (مدیر مسئول : جواد دارینی ، سردبیر : جواد باشتنی)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *