اختصاص ۸ هکتار زمین برای اجرای طرح اتصال امامزاده شعیب (ع) به کمربندی جنوبی

اختصاص ۸ هکتار زمین برای اجرای طرح اتصال امامزاده شعیب (ع) به کمربندی جنوبی

۸ هکتار زمین برای اجرای طرح اتصال امامزاده شعیب (ع) به کمربندی جنوبی سبزوار اختصاص یافت.

به گزارش روابط عمومی شهرداری سبزوار، نماینده مردم غرب خراسان رضوی در مجلس با اشاره به طرح اتصال امامزاده شعیب(ع) به کمربندی جنوبی سبزوار، گفت: برای تملک و خرید زمینهای حاشیه این طرح، به اعتبار زیادی نیاز است که با توجه به این موضوع، ۸ هکتار زمین برای بازگشایی طرح در اختیار شهرداری سبزوار قرار گرفت.

علی سبحانی فر افزود:  با اجرای این طرح، زمینه برای حضور گردشگران و زائران بارگاه رضوی به داخل شهر سبزوار و حرم مطهر امامزاده فراهم می شود.

وی گفت: در نشست با وزیر راه و شهرسازی، موافقت اختصاص ۳۰ هکتار زمین برای ساخت نمایشگاه بین المللی سبزوار، ۳۰۰ هکتار برای  دفن پسماند و ۱۰۰هکتار برای  تأمین هزینه های عمرانی شهرک توحید این شهر، گرفته شده است.

امامزاده شعیب(ع) برادر امام رضا(ع) جزء امامزادگانی است که برای مردم دارای اهمیت بسیار زیادی دارد؛ این امامزاده با اینکه تا کمربندی شهر فاصله چندانی ندارد اما دسترسی مسافران و زائران به آن بسیار سخت و دشوار است.

طرح ساماندهی بافت حریم امامزاده شعیب(ع) و بازگشایی مسیر و اتصال آن به کمربند جنوبی از بیش از ۵سال پیش،  در حال مطالعه است.

 

 

 

هفت قلم سبزواربزرگ

هفت قلم دوکلمه با ارزش ومقدسی است که هرکدام جایگاه خاصی در دین و فرهنگ ایرانی وادبیات ما دارد.کلمه هفت دارای عجایبی است که دربین مردم ناشناخته است ودر جاهای مختلف باعنوان های متفاوت نام برده شده ست از جمله هفت آسمان ، هفت آیه در سوره حمد،هفت شهرعشق عطار ،هفت پیکر نظامی گنجوی وطواف خانه خدا که هفت دور است؛ واما کلمه قلم همین بس که خداوند به آن سوگند یادکرده ونام یکی ازسوره های قرآنی نام گرفته است و حتی ارزش وقداست آن از خون شهدا فراتررفته است تا جایی که معصوم (ع) فرمودند:مِدادُ العُلماء افضلُ مِن دِماءِ الشُهداء"قلم دانشمندان برترازخون شهیدان است"وموارد بسیاردیگری که مجال آن نیست و دراینجا نمی گنجد لذا زیبایی وارزش این دوکلمه مارا برآن داشت تا این نام را برای نشریه انتخاب کنیم وامیداست که انشاءالله بتوانیم ارزش وقداست این دو کلمه را آنچنان که شایسته است حفظ کنیم.نشریه هفت قلم بدون وابستگی به هیچ جناحی شکل گرفت،لذاخود را وامدار هیچ گروهی نمیداند وکاملا مستقل است واز هرگونه افراط وتفریط نیز خود را مبرا میداند وبه همه گروه ها وجناح هایی که خود را معتقد ومقید به حفظ ارزش های اسلامی وانقلابی می دانند احترام گذاشته وارادت میورزد ودر خدمت مردم مومن و شریف شهرستان سبزوار خواهد بود. اِن شاءَ الله . (مدیر مسئول : جواد دارینی ، سردبیر : جواد باشتنی)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *