۱۰ درصد مدارس ابتدایی سبزوار مجری طرح آموزش سواد دیجیتال

جواد باشتنی سبزوار

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش سبزوار نیز گفت: طرح آموزش سواد دیجیتال به عنوان نیاز ضروری دانش آموزان ‌و با هدف ارتقای مهارت‌ها در برنامه کاری مقطع ابتدایی مورد توجه قرار گرفته است.

اشرف باغانی افزود: طرح آموزش سواد دیجیتال به منظور ورود آگاهانه دانش آموزان به فضای مجازی برای نخستین بار در سطح ۱۰ درصد از مدارس ابتدایی این شهرستان به اجرا درآمد و ۲ هزار و ۹۰۰ دانش آموز دوره ابتدایی از آن برخوردار شدند.

وی تصریح کرد: مدارس مجری این طرح در شهرستان و نیز رابط طرح سواد دیجیتال شهرستان توانسته اند در استان خراسان رضوی خوش بدرخشند.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش سبزوار گفت: امروز سواد دیجیتال از نیازهای ضروری در زندگی و هم برای یادگیری، کار و پیشرفت است لذا باید ضمن آشنایی با نرم افزارهای مختلف از مراقبت کودکان در فضای مجازی غافل نشویم.

باغانی با بیان اینکه ارتقای شایستگی های دیجیتالی همکاران و سپس دانش آموزان از جمله برنامه‌های سواد دیجیتال است، افزود: خروجی طرح آموزش سواد دیجیتال علاوه بر توانمندسازی معلمان و شناسایی استعدادهای دانش آموزان، ارتقای مهارت برنامه‌نویسی، طراحی و سواد دیجیتالی مبتنی بر استانداردهای علوم کامپیوتر، کاربرد فناوری در زندگی و امنیت سایبری دانش‌آموزان است.

وی افزود : ۱۰ طرح برتر دانش آموزی شهرستان با نرم افزار اسکرچ و اسکرچ جونیور در مراسم اختتامیه سواد دیجیتال توسط دانش آموزان ارائه شد و از ۳۰ دانش آموز برتر این حوزه تقدیر شد.

۵۹ هزار دانش‌آموز در ۲۸۹ مدرسه سبزوار درس می خوانند که حدود ۳۳ هزار نفر از آنان، دانش آموز مقطع ابتدایی هستند. جوادباشتنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *