همایش نکوداشت مجاهد نستوه آیت‌الله شیخ عباسعلی اسلامی سبزواری

همایش نکوداشت مجاهد نستوه آیت‌الله شیخ عباسعلی اسلامی سبزواری در سبزوار برگزار می‌شود

 

نماینده مردم خراسان رضوی در مجلس خبرگان رهبری گفت: نخستین آیین نکوداشت آیت الله شیخ عباسعلی اسلامی سبزواری؛ خطیب نستوه، مبارز و موسس مدارس تعلیمات اسلامی آذرماه امسال در سبزوار برگزار می شود.

آیت الله حسن عالمی، شنبه در جلسه شورای سیاستگذاری کنگره آیت الله اسلامی در سبزوار افزود: برگزاری همایش نکوداشت بزرگان و عالمان دین در راستای حفظ ارزشهای دینی و هدایتگری نسل جوان است.

وی ادامه داد: بررسی شرح حال بزرگان و مفاخر و برگزاری یادواره برای آنها با هدف بهره بردن از شیوه زندگی آنها بر محور توحید است.

رئیس شورای سیاستگذاری کنگره آیت الله اسلامی گفت: این شخصیت بزرگ شیعه عالمی خستگی ناپذیر، نستوه و ژرف اندیش بود که نسل جوان باید از برجستگی های زندگی وی بهره بگیرد.

آیت الله عالمی افزود: نکات فراوانی در زندگی وی وجود دارد که برای افراد و جریان های دلداده به انقلاب الگو و اسوه است.

امام جمعه موقت اصفهان نیز گفت: آیت الله شیخ عباسعلی اسلامی یکی از بزرگترین عناصر انقلابی و فرهنگی در حکومت طاغوت بود که ۱۸۳ مدرسه در دوره پهلوی ایجاد کرد.

حجت الاسلام و المسلمین محمدتقی رهبر افزود: این روحانی برجسته سبزواری، موسس جامعه تعلیمات اسلامی در عصر خفقان پهلوی بود که می تواند برای مبلّغان دینی و نسل جوان کشور الگوی بی نظیری باشد.

امام جمعه سبزوار نیز با اشاره به اینکه سبزوار از مهدهای علم و دانش و زادگاه مشاهیر و عالمان بزرگ است، گفت: آیت الله شیخ عباسعلی اسلامی از سرمایه های دینی فرهنگی شهرستان سبزوار و الگویی برای همه مردم و نسل جوان است.

حجت الاسلام مقیسه افزود: برگزاری مراسم نکوداشت عالمان و شخصیت های دینی برای زنده نگه داشتن مجاهدتهای علمی آنها و آشنا نمودن جوانان با معارف دینی ضروری است.

رئیس دانشگاه حکیم سبزواری نیز گفت: کنگره نکوداشت آیت الله شیخ عباسعلی اسلامی در سه محور علمی-پژوهشی، آیین شعر حماسی انقلاب و نمایشگاه بیداری اسلامی به میزبانی دانشگاه حکیم سبزواری برگزار می شود.

جواد حدادنیا افزود: این همایش با مساعدت و همکاری نماینده مردم خراسان در مجلس خبرگان رهبری، مدیر بنیاد بعثت و نهج البلاغه، فرمانداری سبزوار، نمایندگان مجلس، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرداری، دفتر امام جمعه، حوزه علمیه، میراث فرهنگی و دفتر تاریخ شفاهی سبزوار برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *