ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان سبزوار با حضور معاون ستاد جوانان استان

با حضور مدیرکل ورزش و جوانان، نشست ستاد ساماندهی امور جوانان سبزوار روز گذشته در محل فرمانداری این شهر برگزار شد.

به گزارش علی سعیدمنش، نشست ستاد ساماندهی امور جوانان سبزوار روز گذشته با حضور صبوریان، مدیرکل و معاونان ورزش و جوانان استان، برادران، فرماندار و اعضای این ستاد در محل فرمانداری این شهر برگزار شد.

فرماندار سبزوار در این نشست گفت: کاهش آسیب های اجتماعی نیازمند به یک اراده جمعی بین سایر مسئولان است.
احمد برادران در نشست ستاد ساماندهی جوانان این شهرستان افزود: ادغام سازمان ملی جوانان و وزارت ورزش در سال های گذشته اشتباهی بود که سبب شد تا حوزه ورزش برحوزه جوانان پیش بگیرد.
برادران با تاکید بر دقت مسئولان شهرستان نسبت به حوزه آسیب های اجتماعی شهرستان گفت: آموزش و پرورش، دانشگاه ها، حوزه های علمیه و خانواده ها نقش مهمی در این تربیت جوانان، نوجوانان و کاهش آسیب های اجتماعی دارند.
وی خاطرنشان کرد: ۸۲ هزار نفر از جمعیت ۳۲۰ هزار نفری سبزوار را جوانان و نوجوانان تشکیل می دهند.
وی گفت:حدود ۳۰ هزار دانشجو در این شهرستان فعال هستند که ظرفیت مناسبی در حوزه فعالیت های جوانان محسوب می شود.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: ادغام وزارت خانه ورزش و سازمان ملی جوانان در گذشته سبب شد جذابیت های بخش ورزش سبب مغفول ماندن مسئولان از حوزه جوانان شود.
صبوریان افزود: با توجه به اینکه طبق قانون هجده دستگاه در ساماندهی امور جوانان سهیم هستند؛ اداره کل ورزش و جوانان استان به عنوان یک سازمان هماهنگ کننده  بین ادارات در حوزه جوانان محسوب می شود و برای حل مشکلات جوانان نیاز مند به همراهی سایر سازمان ها است.
وی خاطرنشان کرد: امروز فضای مجازی  بنیان خانواده ها را هدف قرار داده است و این موضوع بر مشکلات خانواده ها در حوزه تربیت فرزندان افزوده است.
وی ادامه داد: حل مشکلات جوانان در شهرستان ها باید براساس سیمای معضلات و مشکلات شهرستان ها مورد توجه قرار باشد و مدیریت شهرستان براساس امکانات موجود برای حل مشکلات تصمیم گیری کند.
صبوریان خاطرنشان کرد: معضلاتی از جمله چاقی، اضافه وزن، آسیب های اجتناعی و فرهنگی دامن گیر جوانان ونوجوانان شده است و  خانواده ها نقش مهمی در تربیت و هدایت دارند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *