خدمات دهی به ۱۱۸۶۰ هزار خانواده نیازمند با جمعیتی حدود ۲۴ هزار نفر درسبزوار

محمد داورزنی، مدیریت کمیته امداد شهرستان سبزوار ضمن گرامیداشت و یاد شهیدان رجایی و باهنر وگرامیداشت هفته دولت گفت :
 در یک سال گذشته به تعدادی بالغ بر ۱۱۸۶۰ هزار خانواده نیازمند با جمعیتی حدود ۲۴ هزار نفر خدمات ارائه داده که حدود ۳۳درصد از این جمعیت مددجویان ساکن روستاهای سبزوار هستند که خدمات ارائه شده در کمیته امداد در ۵ سرفصل کلی از جمله اشتغال و خودکفایی، حمایتی و توانمندسازی، عمران و مسکن، بهداشت و درمان و فرهنگی و آموزش می باشد.
داورزنی،  دربحث ایجاد اشتغال و خودکفایی گفت :
از جمعیت مددجویی امداد حدود ۵۰درصد مستعد شغل پذیری بوده که امداد برای ۳۰درصد از آنها فضای اشتغال فراهم کرده است. در  یک سال گذشته تعداد ۷۵۸ خانواده با دریافت وام جمعاً به مبلغ ۴۰۰ میلیارد ریال موفق به ایجاد اشتغال شده اند که ۵۵۰ نفر از آموزش های فنی و حرفه ای به منظور ایجاد شغل بهره مند شده اند و برای ۲۶۰ نفر کاریابی صورت گرفته است.

همچنین وی درباره چگونگی روند درمان مددجویان افزود :

۳۷۰ خانواده دارای بیمار صعب العلاج نیازمند، تحت حمایت امداد قرار دارند و تعداد ۴۵ نفر از افراد دارای بیماری های خاص از حمایت های امداد بهره مند هستند. همچنین با انعقاد تفاهم نامه بین کمیته امداد و بیمه سلامت ایرانیان بالغ بر ۶۱۶۰ نفر از خدمات بیمه سلامت بهره مند شده اند.

توجه به عمران و مسکن در اولویت های مجموعه کاری ما است

 او گفت :کمیته امداد دربخش تامین مسکن مددجویان در سال گذشته تعداد ۱۳۵ موردکمک به بهسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی، تعداد  ۴۵۰  مورد کمک به تعمیر و بازسازی جمعاً با هزینه ای بالغ بر ۶۵ میلیارد ریال اقدام نموده است. همچنین با تفاهم نامه هایی که با ادارات مختلف منعقد شده است تعداد ۳۷۵ نفر از مددجویان این نهاد از معافیت و تخفیفاتی در زمینه های اخذ پروانه ساخت، امتیازات برق، گاز، آب وفاضلاب و… بهره مند شده اند.

محمد داورزنی، مدیریت کمیته امداد شهرستان درباره ارائه خدمات فرهنگی و آموزشی گفت :

تعداد دانش آموزان تحت حمایت این نهاد در سال گذشته نزدیک بر ۲۰۶۵ نفر بوده است که از خدماتی نظیر کلاس های آموزشی- تقویتی، کمک هزینه تحصیلی، مشاوره تحصیلی و … بهره مند شده اند. همچنین کمیته امداد به تعداد ۲۵۱ نفر از دانشجویان مشغول به تحصیل در دانشگاههای شهر سبزوار خدمات ارائه داده است. تعدادی نزدیک به ۱۱۰۰ نفر از خدمات آموزش خانواده نظیر آموزش های سوادآموزی، آموزش های ویژه جوانان در آستانه ازدواج، آموزش های ویژه همسران جوان، کلاس های پیشگیری از اعتیاد و …. بهره برده اند. مشاوران این نهاد نیز به تعداد حدود ۱۵۸۰ نفر خدمات مشاوره ای در زمینه های شغلی، تحصیلی، ازدواج، تربیت فرزند، خانوادگی و … ارائه داده اند. کانون فرهنگی تربیتی شهید کرابی نیز با برگزاری کلاسهای آموزشی و اعتقادی برای حدود ۱۴۰۰ نفر از دانش آموزان کمک بسزایی در ارتقاء دانش و بینش آنان داشته است. هزینه های پرداختی جهت امور فرهنگی مددجویان در سال گذشته حدود ۱۴ میلیارد ریال بوده است.

همچنین او ، برای امور حمایتی و توانمند سازی گفت :

در راستای کمک به امر ازدواج نیازمندان تحت پوشش این نهاد در سال گذشته به تعداد ۴۱۴ نوعروس جهیزیه به میانگین قیمتی ۲۰۰میلیون ریال و تعداد  ۱۰۸ نو داماد کمک هزینه ازدواج جمعا به ارزش حدود ۵۳ میلیارد ریال اهدا شد. در سال گذشته تعداد ۲۱۶ خانواده از زندانیان نیازمند تحت حمایت امداد قرار داشته اند که خدماتی نظیر مستمری، درمانی، عمرانی و … را دریافت نموده اند. در این سال برای ۵۴۰ نفر از مددجویان واجد شرایط حق بیمه اجتماعی به مبلغ ۱۲٫۷ میلیارد ریال پرداخت گردیده است.

برای تعداد حدود ۹۶۰۰ خانوار از مددجویان واجد شرایط ماهانه مبلغی به عنوان کمک معیشت واریز شده است. همچنین در این مدت به ۹۹۶ خانواده از واجدین شرایط وام کارگشایی جمعاً به مبلغ ۶۳٫۵ میلیارد ریال پرداخت شده است.

 وی درباره اکرام ایتام و طرح محسنین محسنین گفت :

تعداد ایتام نیازمند تحت حمایت  در یک سال  گذشته تعداد ۳۸۵ نفر بوده است که با جذب  تعداد ۳۹۱۰ نفر حامی برای این عزیزان مبلغی حدود ۲۵٫۷ میلیارد ریال به آنها مساعدت شده است. همچنین تعداد فرزندان محسنین تحت حمایت این نهاد ۱۲۵۸ نفر بوده که با جذب ۲۶۰۰ حامی مبلغی حدود ۲۴٫۷ میلیارد ریال به آنها مساعدت شده است.

مدیر کمیته امداد شهرستان با اهمیت خواندن مشارکت های مردمی و مراکز نیکوکاری گفت :

واحد مشارکت های مردمی کمیته امداد یکی از مهمترین بخش های فعال این مجموعه می شود که به جذب درآمد برای این نهاد از طریق جمع آوری نذورات و کمک های خیرین می پردازد که این مبالغ جمع آوری شده تماماً در سرفصل های فوق الذکر هزینه میگردد که تعداد ۲۸ مرکز نیکوکاری کمیته امداد بعنوان بازوهای کمک رسانی به محرومین در سطح شهر مستقر و بصورت کاملا مردمی و با نظارت کمیته امداد در حال خدمت رسانی می باشند. درآمدهای این مراکز که از محل کمک خیرین می باشد، صرف رفع نیازهای نیازمندان همان محل می شود.

محمد داورزنی در پایان گفت : کمیته امداد سبزوار پذیرای کمک های شما خیرین و نیکوکاران گرامی است تا با کمک شما عزیزان بتوانیم گرهگشای مشکلات نیازمندان جامعه باشیم. شما نیکوکار گرامی میتوانید از طریق شماره تلفن ۰۵۱۴۴۲۶۲۱۵۹ از راههای کمک رسانی به نیازمندان اطلاع یابید. همچنین با شماره گیری #۰۵۱۹*۸۸۷۷* می توانید کمکها و صدقات خود را از طریق الکترونیکی اهدا نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *