اردوی تیم‌ ملی فوتوالی در سبزوار

جواد باشتنی

سرپرست هیات ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی سبزوار گفت: مرحله دوم اردوی آماده‌سازی تیم‌ ملی فوتوالی، در زمین ساحلی دانشگاه آزاد اسلامی، واحد سبزوار برپا شد.

رسول خلیلی دارینی گفت: در اردوی تیم‌ ملی فوتوالی که تا ۲۲ خرداد ادامه می‌یابد، ۱۴ ورزشکار برگزیده که توسط سرمربی تیم ملی به این مرحله از اردو فراخوانده شده‌اند، زیر نظر مربیان به تمرین و آماده‌سازی خواهند پرداخت.

وی افزود: این اردو با هدف شناخت نفرات اصلی تیم‌های ملی فوتوالی بزرگسالان و جوانان، به منظور حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا و مسابقات بین‌المللی پیش رو برپا شده است.

خلیلی، بازیکنان دعوت شده به اردوی تیم ملی را شامل «سیدحسین میرحسینی، امیرحسین دهقانی، سبحان میرشمسی، مجتبی مفتخر (یزد) حمزه میرزاعلی، محمود شادان، حامد شادان، متین ایزدی (گلستان) احسان پورخالقی، علی سلاجقه (کرمان)، علی پورمحمدی، یاسین تاج‌آبادی (خراسان رضوی)، رحمان یزدانی (خراسان شمالی) امیرحسین علیپور (خراسان جنوبی)» عنوان کرد که «محمدامین نقابی» از خراسان رضوی نیز به عنوان مدعو ذخیره به این اردو فراخوانده شده است.

هفته گذشته، مسابقات جام آزاد فوتوالی کشور، گرامیداشت شهدای خدمت و انتخابی تیم ملی، با حضور ۲۲ تیم از ۱۳ استان در سبزوار برگزار شد که در پایان تیم های یزد، اردکان و بجنورد عناوین اول تا سوم را از آن خود کردند.

فوتوالی یا «والی‌پا» ورزشی بین‌المللی است که قوانین آن مشابه والیبال است اما همانند فوتبال با پا بازی می‌شود.

در این رشته زمانی امتیاز به دست می‌آید که توپ در زمین حریف به زمین اصابت کند، یا حریف مرتکب خطا شده و یا نتواند توپ فوتوالی را برگشت دهد. جواد باشتنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *